Kuchnie świata

Każdy kto traktuje jedzenie jako wielką przyjemność a nie tylko jako coś koniecznego, może poznać wiele wspaniałych smaków z całego świata – czy to podróżując, czy kupując konkretne składniki i przyrządzając takie dania w domu. Kuchnia Polska, Włoska, Francuska, Hiszpańska, Angielska, Grecka, Belgijska, Peruwiańska, Orientalna, Marokańska, Indyjska, Chińska, Japońska, Tajska, Wietnamska, Meksykańska, Amerykańska… – każda jest inna, różni się od siebie diametralnie!

TOP Kuchni świata według blogerów!

Według blogerów, kuchnia Tajska jest tą najlepszą na świecie. Podstawą tej kuchni jest oczywiście bardzo charakterystyczny kleisty ryż, który je się rękoma. Maczamy go w rozmaitych sosach – pyszności!

Reklama: maxporno.pl

Bardzo znane w Tajlandii są również przepyszne kokosowe, puchate (jakby nasze pączki) kuleczki, które możemy znaleźć na ulicznych straganach… Mmmniam!

Na drugim miejscu uplasowała się kuchnia Peruwiańska, To bardzo ciekawa i zróżnicowana kuchnia. W każdym regionie jada się nieco inaczej, na wybrzeżu najbardziej popularne są owocowe morza i ryby, w górach zaś jada się więcej mięsa i ziemniaków a w regionie amazońskim rzeczne ryby i smażone platany.

Trzecie miejsce obejmuje kuchnia Belgijska. O ile Belgia kojarzy nam się głównie z chrupiącymi frytkami, goframi, pyszną czekoladą czy dużą ilością ciekawych i smacznych piw… To warto wspomnieć, że w Belgii podają przepyszne owoce morza, przyrządzane w zupełnie inny sposób niż w większości krajów. Świetnie przyrządzone mule czy krewetki podawane z bagietką bądź oczywiście frytkami to istne „Niebo w gębie”!

Należy tu jeszcze wspomnieć o dość małe znanej (a szkoda) kuchni z Uzbekistanu. Jest ona co prawda dość tłusta i ciężka, głównie oparta na grillowanych mięsach (głównie baranina), ale naprawdę warto jej posmakować! Co was najbardziej zachwyci? Poza grillowanym mięsem o którym już wspomnieliśmy, warto spróbować mantę – to wielki pieróg z mięsnym nadzieniem, który gotowany jest na parze, albo lepioszki – wspaniały, pachnący, przepyszny i uroczo wyglądający okrągły chlebek i szurpa… – pożywna zupa z kawałkami mięsa – oczywiście głównie z baraniną.

źródło: znajdzlunch.pl/Warszawa