Efekty diety kopenhaskiej

Jak wiadomo, dieta kopenhaska wymusza na nas stosunkowo duży reżim pokarmowy, dlatego też musi być stosowana rozsądnie. Jednakże jej efekty są naprawdę zaskakujące, ponieważ w ciągu 13 dni możemy schudnąć nawet dziesięć kilogramów. Zastanówmy się więc czy warto stosować dietę tego typu oraz jakie są jej zalety i wady. Zacznijmy od wad, jakie to ma dieta kopenhaska. Można rzec, że właściwie nie jemy tutaj śniadania, zaś ono jest najważniejszym posiłkiem w trakcie całego dnia. Dieta poleca picie kawy na czczo, co może być znacznym obciążeniem dla wątroby oraz skutkować wzrostem ciśnienia. Co więcej wadą diety, jest jej małe urozmaicenie, dlatego nie tylko trudno jej przestrzegać, ale również dostarcza do organizmu niewiele minerałów i witamin. Zanim więc zdecydujemy się na tego typu dietę, musimy się do niej odpowiednio przygotować.

Jak zacząć dietę kopenhaską?

Dieta kopenhaska zwana jest czasem również dietą duńską. Zanim zdecydujemy się na jej rozpoczęcie, warto sprawdzić, jak zareaguje na nią nasz organizm. Tym samym powinniśmy nie tylko udać się do lekarza, aby zweryfikował stan naszego zdrowia, ale również wykonać odpowiednie badania. Są one bardzo ważne, ponieważ należy określić stan witamin i minerałów w organizmie. Dieta duńska nie dostarcza nam ich w adekwatnej dawce, co sprawia, że po prostu możemy w krótkim czasie doprowadzić do groźnych niedoborów. Tylko dobry stan zdrowia pozwala nam na podjęcie tejże diety. Dieta duńska ma jednak znaczną ilość zalet, a najważniejszą jest jej efekt. Dzieje się tak ponieważ w ciągu kilku dni można naprawdę znacznie schudnąć.

Zalety diety kopenhaskiej

Dieta duńska pomimo że jest bardzo rygorystyczna to jednak nie jest pozbawiona zalet. Przeciwnie jest ich wiele. Przede wszystkim przyjmujemy niewielkie porcje pokarmu, co sprawia, że szybko tracimy zbędne kalorie, zaś energia uzupełniana jest z nadwyżek tłuszczu. Efektem diety jest szybka utrata kilogramów, co sprawia, że warto ją zastosować przede wszystkim jeśli chcemy szybko schudnąć.